E-Mail ramazan_musaoglu@hotmail.com

İletişim Numarası 0535 320 00 23 ------ 0531 204 64 17

Sosyal Medya

Hurdacılık ve Tavşanlı Hurda

tavsanli hurda

Hurdacılık ve Tavşanlı hurda

Hurda, kullanılan malzeme dışında olan malzemenin artığıdır. Ayrıca hurda birçok maddeden oluşabilmektedir. Bununla birlikte birden fazla malzemeden de oluşabilmektedir. Günümüz dünyasında birçok değerli hurda maddeleri vardır. En değerli hurda maddeleri ise metal hurdalarıdır. Hurda, zamanında kullanıldığı işlevselliğini kaybetmiş ya da kullanım ömrünü maddelerin geneline verilmiş olan isimdir. Hurdaların büyük önemi vardır bunun sebebi geri dönüşüm ve ayrıştırma işlemlerine tabi tutularak tekrar saniyede hammadde olarak kullanılabilmeleri olarak gösterilebilir. Ki bu sebeptendir ki  hurda başlı başına bir piyasasının oluşmasına sebeptir. Ayrıca bununla birlikte  devamlı değişen hurda fiyatlarının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Sektörde büyük önemi vardır. Şunları da eklemek gerekirse hurda ülke ekonomisinde büyük önem taşımaktadır.

Hurdayı elbette işleyen veyahut işlenmesine ön ayak olan birileri vardır. Eskiden beri hurdacılığı biliriz. Eskiden bildiğimiz hurdacılık sokak sokak gezen, oturduğumuz sokaktan geçmesi için uzunca süre beklediğimiz hurdacı geldi hurdacı geldi diye bağıran kişilerdi. Artık sektör tamamıyla değişti diyebiliriz. Yeni dönem Hurdacılar bir ve ya birden fazla Hurdayı ihtiyacı olmayan insanlar için rahatça olduğu yerden almak için hizmet verecektir.  Bu sefer evimizde oturup onların gelip almasını bekleyeceğiz. Bundan sonra ise Hurdalar eritilerek ham madde olarak kullanılabilmenin yanında  diğer aletlerde yer alan işlevini kaybetmiş parçalar yerine de kullanılabilecektir.  Anladığımız kadarıyla hurdacılık , atılma durumunda olan cam, metal, plastik, kağıt vb. Gibi geri dönüştürülebilir malzemelerin toplanması, ayrıştırılması ve bazı işlemler sonucunda tekrar ham maddeye dönüştürülmesidir. Yalnız bu iş düşünüldüğü kadar kolay olmayan aksine hurdacılık yani geri dönüşüm, hurda alıp satmanın çok ama çok ötesinde olan bir meslektir. Bugün tonlarca hurda çeşidinin geri dönüştürülmesi büyük zorken Tavşanlı hurdacı gibi birçok hurdacı firması sektöre katılım sağlamaktadır. Tavşanlı hurdacı bu işe gönlünü vermiş güvenilir firmalardan biridir. Bu meslek  kimileri tarafından önemsiz bir iş gibi görünüyor. Fakat veriler  ne kadar önemli olduğunu bizlere söylemektedir. Dünya üzerinde her yıl 2.12 milyar ton atığın var olduğunu ve bu atığın büyük bir kısmının geri dönüştürülmeden toprağa karıştığını biliyor muydunuz. Toprağa karışan bu atıklar ise ne yazık ki büyük bir enerji israfına neden olur.

Tavşanlı hurdacı gibi büyük firmalar bu işi yaparak hem dünyayı hem de ülkeyi büyük bir sorundan kurtarıyor. Hurdacılık artık sokak arasında yapılan bir hizmetten ziyade büyük firmalar aracılığı ile ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayan bir sektördür. Oturduğunuz yerden gelip evlerinizde ki Hurdayı para karşılığında sizlerden alıyoruz. Hurdacılık ve Tavşanlı hurda gibi firmaların en büyük arzuları müşteri memnuniyetidir. Bu sayede hem siz hem de biz kazanmış oluyoruz. Ülke ekonomisinin  daha da güçlenmesini sağlayan ve bununla birlikte doğanın korunması için gerekli olan hurda alımı ve hurda geri dönüşümü için siz de bizleri arayarak hurdaya çıkmış eşyalarınızın geri dönüşüme gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Tavşanlı hurdacı olarak emrinizdeyiz. Profesyonellikte ve güvende rakip tanımıyoruz. Hurdayı ve hurdacılığın önemini büyük ölçüde anlattık, bu işten hem vatandaşın hem ülkenin hem de doğanın kazancı olduğunu da yeterince anladık. Geri dönüşümden ortaya çıkacak bambaşka eşyaları sizlere sunuyoruz.  Bu mesleğe sonsuz saygımız var bununla birlikte vatandaşı da asla mağdur etmeyecek profesyonellikte de olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Tavşanlı hurdacı, eskiden kalmış her türlü elektronik eşya, soba, petek, araç, gereç alüminyum, demir, bakır fark etmeksizin gelip kapınızdan makul bir fiyata satın alıp hem sizlerin hem de ülkenin ekonomisine can veriyor.

En Son Eklenen Haberler


tavşanlı hurda

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatları Kullanılmış metali yeni ürünlere dönüştürmek israftan kaçınıp […]

tavsanli hurda

Hurdacılık ve Hurda Fiyatları

Hurdacılık ve Hurda Fiyatları   Metal ürünler için geniş bir […]

tavsanli hurda

Hurdacılık ve Tavşanlı Hurda

Hurdacılık ve Tavşanlı hurda Hurda, kullanılan malzeme dışında olan malzemenin […]

tavsanli hurda alim satim

Kütahya’da Hurdacılık

Kütahya Hurda Alım-Satım Hepimizin bildiği kadar hurda kelimesini genelde parçalanmış, […]

Sohbete Başlayın !
Canlı sohbet!
EGE METAL HURDA
HOŞGELDİNİZ

TAVŞANLI EGE METAL HURDA
RAMAZAN MUSAOĞLU

(Whatsapp üzerinden bize ulaşmak için sohbete başlayın!)